Nehéz információt szerezni az interneten arról, hogy milyen lépésekből áll, és mennyibe kerül egy hőszivattyú rendszer, hiszen a legtöbb weboldalon mindössze addig jutsz, hogy visszahívást kérhetsz és majd utána fellebbentik a fátylat a titokról. Mi nem ezt tesszük, elmondunk minden fontos infót.
A hőszivattyú rendszer telepítése
A legelső lepés, hogy kiválasztjuk azt a hőszivattyút amelyik az ideális lesz majd számodra. Tudnunk kell mekkora az otthonod hőigénye, milyen a szigetelés és az mennyire vastag, hány ablakod van, azok mekkorák és milyen a K értékük, de fontos az ajtók száma és típusa; a teljes otthonod mérete, a fekvése. Ha van a tetőtér az is és a pince is fontos, az is mennyien laktok ott, a mennyezet magassága, szóval minden ilyen tényező segíthet abban, hogy kiszámoljuk a hőigényt.
Ha ez megvan, azaz kiválasztottuk a hőszivattyúdat kivisszük hozzád. A legtöbb esetben némi talajmunkára lesz szükség. A légkondicionálóval ellentétben a hőszivattyút ugyanis a talajszint fölé kell emelni, hogy a tekercsek ne kerüljenek hó és jég alá, és hogy a megfelelő vízelvezetés biztosított legyen. Ha geotermikus, akkor meg kell fúrjuk a földet, 60-80 méter mélyre, ilyenkor kell néhány engedély. A levegő-levegő szondánál nem és a levegő – víz esetében sem.
Szükség van némi belső munkálatokra (azokat addigra úgyis megismertük és felmértük már: legtöbbször ezek nem járnak zajjal és semmi különös átalakítással, de munka).
Ha minden a helyén van, kezdődhet az üzembe helyezés. A rendszert bekapcsoljuk, és 15-20 percig kell működnie. Ez lehetővé teszi, hogy a hűtőközeg átáramoljon a rendszeren. Összességében a hőszivattyú üzembe helyezése 45 perctől 2 órán át tart, ami 15-45 perccel hosszabb idő, mint egy légkondicionálóé hiszen a szerelőnek a fűtési oldalt is kell tesztelnie, a hűtési oldalt, a leolvasztást, a vészfűtést is. Az összes funkció teljes körű tesztelése biztosítja, hogy a rendszer a lehető legjobban működjön. Ez egyben a készülék garanciális működéséhez szükséges követelményeket is kielégíti.
Mennyi ideig tart a folyamat?
Egy tipikus telepítés körülbelül nyolc-tíz órát vesz igénybe, reggel kezdődik és késő délutánig tart. A telepítést meghosszabbíthatják olyan tényezők, mint a kedvezőtlen időjárás, a légcsatornák átalakítása, előre nem látható elektromos komplikációk, valamint az esetlegesen hozzáadott egyéb tartozékok.
Mennyibe kerül?
Rengeteg mindentől függ az, hogy mennyibe fog kerülni a hőszivattyúd és legtöbbször csak akkor tudunk rá árat mondani, amikor felmértük: hozzávetőleges áraink vannak. A cikk megírásának a pillanatában egy átlagos otthonnál körülbelül 2-3 millió forint a teljes rendszer kiépítése. (Kérjük ezt semmiképp ne vedd ajánlatnak, a cikkben többször kitértünk arra, hogy a kiépítés előtt a legapróbb dolgokat is felmérjük így pontos árat adunk majd)
Gyere el hozzánk, írj nekünk e-mailt vagy hívj minket telefonon, segítünk kiszámolni mennyit takaríthatsz meg egy hőszivattyúval. https://dimerkft.hu/
Blogunk
Legutóbbi bejegyzések
Klíma beszerelés: a tervezéstől az karbantartásig
Ha elhatároztad, hogy szükséged van egy klímaberendezésre akkor a kiválasztásától a tervezésig, egészen a beszerelésen...
Költséghatékony fűtés légkondicionálóval
Itthon még nem túl elterjedt klímával fűteni, makacsul tartja magát az a tévhit, hogy drága. Pedig már a bekerülési...
Milyen értékekre figyelj a klíma választáskor?
A mai rezsiválsággal terhelt világban minden arról szól, hogyan lehet energiatakarékosan hűteni és fűteni az...
Mekkora megtakarításra tehetsz szert egy hőszivattyúval?
Nem akarunk a cikk végén csalódást okozni. Ezért most szólunk, hogy nem tudjuk forintra pontosan megmondani mennyit...
Monosplit vagy multisplit klímát válassz az otthonodba?
Ha több különböző szobába tervezel klímaberendezést, akkor biztosan felmerül benned a kérdés: mono vagy multisplit...
H-tarifa és GEO tarifa: ezt kell tudni róluk
Biztosan tudod, hogy hazánkban nem egy áramtarifa létezik, a lakossági fogyasztók fizethetnek az áramért A1, A2, B,...